Když dehet prosakuje skrz stěny co udělat?

Komín na kterém prosakuje dehet přes zdi, je třeba postavit nový, nebo frézovat a vložkovat.

Po vyfrézování a vyvložkování se do komínu nedostává další dehet a v závislosti na stavbě prosakování neprýjemného pachu z dehtu za pár týdnů zmizí.

Stači pouze vyfrézovat komín? Nebo je nutné také vložkování?

Po frézování se zvětší otvor a tím i zlepší tah, ale mezery kudy prosakuje dehet zůstanou stejné. Zákazník měl požadavek pouze vyfrézovat komín a myslel si, že zlepšením tahu se dehtování zamezí. Je síce možné, že se po vyfrézování komínu průsak dehtu snížl, ale v žádném případě by se zcela neodstraní.

Komín po vyvložkování nerezovými vložkami získá úplně jiné vlastnosti, než pouze vyfrézovaný komín. Nerezové vložky vytvářejí uzavratý systém v kterém není šance, aby docházelo k opětovnému pronikání spalin do původního tělesa komína. Nerezová vložka se rychle prohřeje a proto tah komína je i při zapalování. Nerezová vložka nepreská. Má vysokou teplotní odolnost. Je odolná vyhoření a také odolná kondenzátu, který vzniká u nových efektivních spotřebičů. (Platí u certifikovaných materiálů)

Potřebujete poradit nebo si chcete objednat naše služby?

Neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás. Rádi vám pomůžeme na tel.č .: 778 200 400 nebo 776 025 470 na mailem: info@frezovani-kominy.cz

Share:

Přidejte váš komentář

Zanechte komentář